+420 604 300 085

Historie - část 2.

V roce 1999 se ujímá vedení divadelního souboru a režie paní Jindřiška Šplíchalová a jako první hru uvedenou v "hasičárně" pod její režií v roce 1999 sehrál soubor divadelní hru "Podivné odpoledne Dr.Zvonka Burkeho". V tomto roce na návrh J.Šplíchalové dostává náš divadelní soubor jméno "KAČENKA" podle vládkyně a patronky Orlických hor princezny Kačenky. Koncem roku 2000 paní J.Šplíchalová z důvodu stěhování z Deštného, končí svoje působení v našem divadelním souboru.

Vedení divadelního souboru a režie se na přání paní J.Šplíchalové ujímá Eliška Kollárovičová za spolupráce Jaroslava Karbana, kteří v divadelní spolku působí od jeho počátků v roce 1998. Jako první divadelní hru v roce 2001 pod režijním vedením paní E.Kollárovičové uvádí divadelní soubor hudební pohádku napsanou a upravenou na naše podmínky "Princové jsou na draka". V červnu roku 2001 dochází k důležité změně a to ve statutu divadla. Po registraci u Ministerstva vnitra se z divadelního souboru stává "Občanské sdružení – divadelní spolek KAČENKA Deštné v Orlických horách" a jako jeho předseda a statutární zástupce je členy divadelního spolku zvolen Jaroslav Karban.

Náš divadelní spolek KAČENKA, nehraje pouze svá divadelní představení na domovské scéně ve společenském sále hasičské zbrojnice, ale pravidelně "kočuje" po okolních obcích i vzdálenějších, kde nejen reprezentuje sebe a amatérské divadlo, ale hlavně propaguje naší obec.

Na základě založení "Kačenčiny pohádkové říše" v roce 2003 se předseda "DS KAČENKA" Jaroslav Karban rozhodl, že by měl mít náš spolek svoje logo a v divadelním spolku byl nápad na logo podpořen, tak začátkem tr. požádal paní Jarmilu Haldovou (úspěšnou sochařku a malířku) ze Sedloňova o vytvoření návrhu loga divadelního spolku KAČENKA, toto se po malých úpravách podařilo a divadelní spolek má svoje logo.

<< zpět  další >>